WE ARE CHANGING THE WORLD
of cleaning and washing
604 723 723
Mo - Th: 9:00 - 17:00
Fr: 9 - 15 hod.
CARHOMEVideoPrinciple
 1. Homepage
 2. Cesta k moři

Cesta k moři

Každý, kdo se rozhodne jet v létě autem na dovolenou k moři, zná rituál, který odjezdu předchází. Cestování s sebou nese i přípravu auta na dovolenou. Těsně před odjezdem si sednete do auta, dáte se do luxování a kontroly zelené karty, hladiny oleje, kapaliny v ostřikovačích, stáří lékárničky. Je to opravdový rituál, který završíte tím, že auto před domem umyjete a zajedete natankovat. V takhle připraveném a umytém autě je cesta prostě daleko příjemnější.

Jak ale vypadá auto po návratu? Sedačky po dětech jsou pomalu na výměnu, kufr zavíráte jedním prstem, abyste se neumazali. Do čištění auta po návratu z dovolené se ale nikomu už nechce. Dlouho to trvá a vy potřebujete jezdit, ne čistit. Poznáváte se v tom? Co to letos udělat jinak? Nejen umýt a vyčistit, ale hlavně ochránit tak, aby každé další mytí byla otázka chvilky.

Na trhu najdeme celou řadu vosků. Od běžných se snadnou aplikací, až po kvalitnější a tím pádem i se složitější aplikací. Nevýhodou vosku je jejich tepelná odolnost. Od 50°C je jejich funkce znatelně narušena a vydrží fungovat do cca 80-90°C. Popojíždění v kolonách snadno vyžene teplotu kapoty nad 60°C. Ochrana laku jakoby nebyla.

Lak ošetřený nástřikovým voskem při zvětšení 5.000x. Z obrázku je patrné, že zde nedochází k zaplnění skulin v laku. Tudíž jakékoliv částice se dostanou dovnitř. Karoserie vozu ošetřená politurou Pikatec. Všimněte si, jak dokonale jsou póry laku uzavřeny. Zvětšení je 10.000x, tudíž 2x větší, než u obrázku vedle a je významně hladší a jemnější.

Nanokosmetika na auto Pikatec dokáže povrch zcela uzavřít a její teplotní odolnost je až za hranicí 700°C. Karoserii auta tak dokáže před středomořským sluníčkem s velkou rezervou ochránit. Počasí u moře má řadu dalších specifik. Ve vzduchu je obsaženo množství soli a zároveň síla UV záření je vyšší, než jsme doma zvyklí. Sůl a UV záření jsou hlavní faktory, které degradují lak karoserie.

Zvětšení laku karoserie vozu 1.000x, starého 6 let, jezdícího v rovníkových podmínkách v blízkosti oceánu. Z obrázku je patrné nevratné poškození vlivem UV záření, vysokých teplot a soli. Obrovská, ukázková a hluboká prasklina v laku, kterou okem nespatříte – zvětšenina 1.000x. Postupem času dochází díky všemocnému slunci a UV záření, rozdílům teplot a vnějších vlivů k vysušení a postupné destrukci každého laku. Žádný lak (díky tomu, jak pevně drží na povrchu) v dnešní době není schopen si zachovat trvalou pružnost (zlikviduje UV záření) a vlivem tepelné dilatace povrchu a výše uvedených vlivů postupně degraduje a potrhá se.

Pořádná příprava karoserie a impregnace textilních částí auta se před letní sezonou rozhodně vyplatí. Nanokosmetika Pikatec vyhladí a uzavře povrch laku tak, že každé další mytí půjde o poznání rychleji, snadněji a auto se bude méně špinit. Návrat z cest budete mít příjemnější, mytí hmyzu a další nečistot z karoserie půjde rychle, vyčištění interieru bude otázkou chvilky.

Celé auto budete mít zároveň ochráněno před působením počasí na dalších 12 měsíců dopředu.

 

  Homepage
  Do you need advice?
  ContactAnetu
  +420 604 723 723 (Mo - Th: 9:00 - 17:00) info@pikatec.cz
  Visit an application center in your vicinity:
  Visit an application center:
  All centers
  Log-in form
  Log-in name:
  Log-in password:
  Forgotten passwordNew registration
  My account
  Sign outOrdersSetting up the account
  českyenglishSlovensky
  Data processing
  Hide