Nanotechnology
for surface protection
604 723 723
Mo - Th: 9:00 - 17:00
Fr: 9 - 15 hod.

PRINCIP NANOTECHNOLOGIE
tak to zobraz tady
Do you need advice?
ContactAnetu
+420 604 723 723 (Mo - Th: 9:00 - 17:00) info@pikatec.cz
  1. Homepage
  2. Pikatec recenze

Pikatec recenze

Rádi bychom reagovali na některé podněty, které se objevují na internetu a v dotazech klientů. Cílem tohoto videa je ukázat náročnost aplikace nanotechnologie PIKATEC a čeho se vyvarovat. Přesvědčte se sami,  jaká je pravda o Pikatec.

 

Obsah videa

  • Náročnost aplikace                                  0:22 - 9:08     
  • Příprava povrchu - dekontaminace          0:43 - 2:10
  • Správná aplikace - tenká vrstva                2:10 - 5:38
  • Politura nejde rozleštit?                             5:39 - 9:08
  • Životnost ochranných politur                9:08 - 11:18
  • Je PIKATEC Keramika?                              11:18 - 12:41
  • Poměr cena výkon                                      12:01- 12:41
  • Naše podpora                                             12:41 - 13:10 

PIKATEC recenze

Rádi bychom reagovali na některé podněty a dotazy, které se objevují v recenzích, různých diskuzích a na internetu obecně a zároveň bychom Vám rádi usnadnili pochopit proces při aplikaci naší technologie.

Tím, že naše technologie je unikátní a speciální, vyvíjená spolu s Technickou univerzitou v Liberci, a tím pádem i PIKATEC kosmetika dost odlišná od ostatních produktů na trhu, má své specifické postupy, které je potřeba dodržovat. Právě proto jsem se rozhodli si jednotlivé body projít, aby v nich bylo jasno.

Častým dotazem je náročnost aplikace. My si spolu projdeme celý proces od mytí po následnou aplikaci, zmíníme se o příslušenství, které je vhodné používat a které Vám práci usnadní.

PIKATEC návod

Aplikace samotná začíná od čištění vozidla. Není to nic složitého. Veškeré postupy máme popsány jak v brožurách, tak i na internetu, stačí si vzít brožuru, kterou najdete v sadě a můžeme začít.

Začínáme tím, že auto perfektně připravíme umytím. To znamená, že vezmeme šampon, který se nachází v sadě, auto pečlivě umyjeme, vysušíme a zkontrolujeme. Může se stát, že některá vozidla budou zasaženy tak zvanými kontaminanty. Jsou to víceméně asfalt, polétavá rez, zbytky hmyzu a podobně. Na tyto nečistoty máme zvláštní přípravky, které se nenacházejí v sadě, ale můžete si je dokoupit na stránkách www.pikatec.cz a doporučujeme je používat, protože víme, jaké mají složení. Sami je vyvíjíme a jsou proto vhodné pro naše politury. Na trhu se objevují samozřejmě i jiné produkty na odstranění asfaltu, polétavé rzi a dalších nečistot, my určitě nechceme hodnotit jejich kvalitu, myslíme si, že dost často jsou velmi kvalitní, nicméně je důležité si uvědomit, že aby naše technologie mohla správně fungovat, musí mít určité návaznosti. A každý ten čistič po sobě zanechá určitou zbytkovou mastnotu nebo chemické sloučeniny, což potom nemusí být ideální v kombinaci na naši politurami, kde hrozí, že dostatečně nepřilnou k povrchu a nebudou správně fungovat. Proto doporučujeme opravdu používat od A až do Z produkty PIKATEC.

PIKATEC nejde rozleštit?

Samotná aplikace PIKATEC je velmi jednoduchá. Ale je potřeba si uvědomit, že se pohybujeme v nano prostředí. To znamená, že tady nefunguje aplikace tlusté vrstvy, my potřebujeme nanést co nejtenčí vrstvu, aby se nám s politurou dobře pracovalo, aby se dobře nanášela a taky dobře rozlešťovala. Nanesení nepřiměřeně silné vrstvy bude pro nás silně kontraproduktivní.

Abychom si dokázali dobře představit, co znamená tenká vrstva podíváme se blíže do problematiky nerovnosti laku. Představme si například, že nerovnost laku, je zhruba 200- 400 nm. My, pokud nanášíme tenkou vrstvu, tak nanášíme vrstvu zhruba o tloušťce 2000 nm. Pokud bychom dávali nějakou silnější vrstvu, jako to můžeme vidět u některých videí, tak to jsou prakticky milimetrové vrstvy a v tu chvíli to není 2000, ale 200 000! To všechno potom budeme stírat do hadru a násobně tomu se nám samozřejmě zvyšuje pracnost. Pokud pochopíme tento princip, je nám jasné, že musíme dát vždy jenom tenkou vrstvu, a to si myslíme, že by každý správný detailer měl znát.

V sadě samotné najdeme hladký aplikační hadřík a ochrannou polituru na karoserii. Pokud bychom aplikovali větší auto můžeme si dokoupit aplikační pad z mikrovlákna, se kterým je práce pohodlnější. U všech ochranných politur je vždy potřebné, aby se pořádně protřepaly. Je to z toho důvodu, že nanočástice jsou rozptýlené ve speciální patentované pryskyřici a pokud byste to neudělali, funkčnost by nemusela být 100 %. takže ochrannou polituru vždy důkladně protřepeme a na aplikační utěrku si dáme pouze jednu jedinou kapku. Polituru nanášíme krouživým pohybem a pokračujeme pořád dál, důležité je nevracet se zpátky na naaplikované místo. Vidíte, že s jednou kapkou uděláme velkou plochu. Na videu můžete vidět, jak vypadá slabý film nanopolitury. Takto tenký film můžete spatřit třeba jen pod nějakým úhlem, ale ta vrstvička je úplně dostačující, pohybujeme se v nanoprostředí, to znamená, že slabá vrstva opravdu stačí.

Zachytit tenkou vrstvu na kameře není úplně snadné. Důležité je také si říct a ukázat, jak se to dělat nemá, abyste měli oba příklady. Častá chyba je dát tam toho moc. Někdo dává polituru dokonce přímo na karoserii. To je zaručený recept na to, abyste lahvičku spotřebovali na půl auta. Se silnou vrstvou se můžeme setkat u některých videí, kde vidíme, jak špatně se politura rozlešťuje a jak se s tím špatně pracuje. Rozhodně to není správná aplikace.

Úplně stejně probíhá aplikace skel, dáme si na aplikační hadřík jednu jedinou kapku politury a krouživými pohyby postupně aplikuji sklo. S jednou kapkou naaplikuji velkou plochu a dokud utěrka zanechává film, pokračuji dál. Pokud jsme na auto nanesli přiměřeně tenký film, bude pro nás rozleštění hračkou. K rozleštění používáme mikrovláknové utěrky, které nejsou součástí sady Ceramic, obsahuje je pouze sada Diamond. Rozleštění takto slabého filmu je velmi snadné, nemusíme na utěrku jakkoliv tlačit, klidně jedno místo přejedeme vícekrát.

Naopak rozlešťování tlusté vrstvy jde hůř, ale pokud použijeme jen lehký přítlak a místo přejedeme víckrát, politura mizí. Rozhodně nikdy na hadr netlačíme. Častou chybou bývá, že zákazníci nepoužijí k rozleštění mikrovláknovou utěrku, ale snaží se polituru rozleštit hladkým aplikačním hadříkem – to je jednoznačně problém – půjde to velmi špatně a většinou opět přistoupíme k tomu, že na hadr nepřiměřeně tlačíme. Takže vždy čistým mikrovláknem a maximálně s lehkým přítlakem a i kdyby se stalo, že jsme dali moc silnou vrstvu, tak to pomalu jde. V nejhorším případě si u Ceramicu stříkneme na hadřík přípravek Odmašťovač - rozlešťovač ze sady Ceramic a pak to jde samo – přebytečnou polituru setřeme do hadříku a tenká nanovrstva na povrchu zůstane.

PIKATEC lepí?

Pokud tedy naneseme silnou vrstvu přípravku, je to chyba, která nám zkomplikuje samotnou aplikaci i následné rozlešťování, které pak zabere zbytečně moc času. Bude velmi náročné to rozleštit, zároveň budeme muset použít Rozlešťovač a to, co jsme nanesli navíc, nám půjde do hadru, takže budem muset použít 2-3 hadry na to, abychom rozleštili celé auto, protože se nám to bude lepit.

Znovu připomínáme, že vždycky je důležité přečíst si návod – ve kterém je mimo jiné například uvedeno, že u politury na skla vždy používáme k rozleštění přípravek Odmašťovač a rozlešťovač. Pokud bychom na skla Rozlešťovač nepoužili, rozleštit to nepůjde a bude se vám zdát, že se politura chová jako lepidlo.

Důležité je, aby ochranná politura velmi dobře přilnula k ošetřované ploše, v tom případě půjde i silnější lepivá vrstva dobře dolů, protože budeme rozlešťovat jen přebytečnou vrstvu. Rozlešťovač Si nastříkáme na mikrovláknovou utěrku a přebytečnou vrstvu setřeme snadno dolů. Nemusíme jakkoliv tlačit, jde to snadno.

Vždy použijte návod, nebo se můžete podívat na vide, která Vám pomůžou, jak aplikací projít.

Jak vidíte, není to nic těžkého, ale přesto, pokud byste s něčím váhali, nebo si nebyli jistí, máte možnost se obrátit na naši infolinku, anebo nám napsat.

PIKATEC nevydrží?

Teď se podíváme na životnost politur a na to, co ji ovlivňuje. Ještě zpátky se vrátíme k tomu, že když jsme zkoušeli rozlešťovat sklo a nepoužili jsme Rozlešťovač, tak to bylo velmi náročné. Většina z nás přikročí k tomu, že začne na hadr nepřiměřeně tlačit. Nicméně v toto chvíli si musíme uvědomit, že politura není úplně vytvrzená, jelikož k plnému vytvrzení dochází až po 12 hodinách. Pakliže budeme na hadr tlačit, můžeme polituru narušit, extrémně se nadřeme a ještě to nebude fungovat tak, jak má.

S čím se občas potkáváme je pocit, že politura  PIKATEC nefunguje. Ale podle čeho vlastně poznáme, jestli politura funguje nebo nefunguje? Vidíme, že politura odpuzuje vodu. Ale je tam nebo není? Nanokosmetika Pikatec je tím způsobem unikátní, že částice obsažené v politurách pevně přilnou k povrchu a není možné je sundat jakoukoliv chemií, museli byste je jedině vyloženě odbrousit nějakou brusnou pastou nebo brusným papírem, ale to určitě nikdo nechce. Co se tedy stane – pokud nám politura přestane odvádět vodu? Je to jenom o tom, že je překryta buď nějakou špínou, mastnotou nebo chemikáliemi. V případě, že je auto špinavé, je to patrné na pohled, auto umyjeme a voděodpudivost se obnoví. U mastnot a chemikálií už to není tak viditelné a tam musíme použít speciální přípravek, který nám povrch znovu odmastí. Pokud se vám nedaří znovu nastartovat hydrofobní efekt na autě, to znamená správně odmastit, doporučovali bychom vám navštívit jedno z našich aplikačních center, kde Vám v rámci mytí vůz zároveň odmastí.

Důležité je uvědomit si, že vodoodpudivost neboli hydrofobita je pouze jednou z vlastností, které nanokosmetika PIKATEC nabízí a tou nejpodstatnější je právě ochrana laku.  To je důvod, proč vůbec nanokosmetiku na vůz nanášíme – abychom lak chránili proti škrábancům, proti chemikáliím, proti ptačím výkalům, hmyzu a dalšími vlivům, které lak bezpečně ničí.

Je PIKATEC keramika?

Oproti voskům nabízí nanotechnologie výrazně vyšší tvrdost. Zde se můžeme setkat s pojmem keramika, to je výraz, který často slýcháváme, ať už od různých detailerů nebo lidí, kteří se starají o auta. Dozvídáme se, že to je to nejlepší, co si můžete na auto dát z hlediska ochrany. Málokdo už ale ví, proč se tomu říká keramika. Ten důvod je prostý – je to proto, že se používají částice křemíku. Částice křemíku mají obrovskou tvrdost a proto dokáží ochránit automobil. PIKATEC je keramika, a to z toho důvodu, že používáme částice jak křemíku, tak i zirkonu a díky tomu dosahujeme této obrovské tvrdosti. Existují ještě japonské nebo třeba americké keramiky, které jsou určitě kvalitní, my si myslíme, že automobil dobře ochrání, nicméně jsou to techniky, které jsou určené pouze pro profesionální použití a jejich cena je okolo 20 000 -100 000 Kč. To, co je u nás jedinečné je to, že jsme schopni nabídnout jak profesionální použití, tak i použití pro laika, pro domácnosti, a to si myslíme, že je hlavní přidaná hodnota, že to není technologie, která by byla pro úzkou skupinu lidí. A tím nejdůležitějším pro naše zákazníky je samozřejmě poměr cena- výkon.

550°C Nesmyslná teplotní odolnost?

Naše politury byly podrobně testovány na Technické univerzitě v Liberci. Teplotní odolnost u řady Ceramic je krátkodobě 550°C a u Diamond přes 700°C, je to hodnota kterou máme podloženou a nevidíme rozumný důvod uvádět tyto hodnoty nižší než je realita. Samozřejmě víme, že teplota na laku automobilu může být maximálně 80-90 °C. Nicméně místo, kde teplotní odolnost má důležitý význam, jsou disky kol. Pokud mám těžší automobil, jezdím sportovně je velmi snadné „napéct“ rozpálený brzdový prach do disků kol a nenávratně je tak poškodit. Právě díky vysoké teplotní odolnosti tomu nanokosmetika PIKATEC zabrání.

PIKATEC podpora

Nanokosmetika PIKATEC je určena jak široké veřejnosti, tak profesionálům. V každém případě je pro nás jako firmu PIKATEC nejdůležitější vždy kvalitně provedená ochrana laku a jiných povrchů a především spokojený zákazník. Pokud se Vám cokoliv nebude zdát, nebo si s čímkoliv nebudete vědět rady, můžeme Vám poskytnout technickou podporu, máme infolinku a máme také aplikační centra, kam můžete se svým vozem přijet, na daný problém se podíváme a vše společně vyřešíme.

 

 

 

Visit an application center in your vicinity:
Visit an application center:
All centers
Log-in form
Log-in name:
Log-in password:
Forgotten passwordNew registration
My account
Sign outOrdersSetting up the account
českyenglishSlovensky
Data processing
Hide